HomePowiatZamiast warzyw 65- latka hodowała… konopie indyjskie

Zamiast warzyw 65- latka hodowała… konopie indyjskie

konopie indyjskie

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali mieszkankę gminy Pęczniew, która uprawiała w ogródku warzywnym konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy 4 krzaki marihuany, które rosły w towarzystwie słoneczników. Za popełnione przestępstwo 65-latce grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach na bieżąco prowadzą działania, które mają za zadanie wyeliminować zjawisko posiadania, zażywania i sprzedaży środków odurzających. Ustalanie i zatrzymywanie sprawców przestępstw to zadanie, które realizują podczas codziennej służby, prowadząc czynności operacyjno-rozpoznawcze i weryfikując docierające do nich informacje.
We wtorek, 10 października 2023 roku, poddębiccy kryminalni sprawdzili teren jednej z  posesji znajdującej się na terenie gminy Pęczniew.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że ma się tam znajdować plantacja konopi indyjskich. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania działki, funkcjonariusze zauważyli krzaki konopi, które rosły w towarzystwie słoneczników. Ślady wskazywały, że uprawa jest regularnie pielęgnowana. Cztery znalezione krzaki, które urosły na wysokość około dwóch metrów zostały zabezpieczone.  Policjanci zatrzymali do tej sprawy 65-letnią mieszkankę gminy Pęczniew, która została przewieziona do komendy, gdzie funkcjonariusze prowadzili z nią dalsze czynności procesowe. Zgodnie z artykułem 63 ustęp 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3 – informuje sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach.

Ponad 10 milionów n
Gdzie jest staruszek
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.