HomeTematy dniaWysokie mandaty dla cyklistów i kierowców

Wysokie mandaty dla cyklistów i kierowców

policja drogówka

Nietrzeźwi rowerzyści dość często pojawiają się w policyjnych statystykach, ale niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu także nie jest rzadkością na poddębickich drogach. Po zaostrzeniu przepisów na uczestników ruchu drogowego czekają wysokie mandaty. Policja apeluje o rozsądek i uwagę na drodze.

2 października 2022 roku o godzinie 9:40 policjanci z Poddębic kontrolowali stan trzeźwości kierujących w miejscowości Pęczniew. Zauważyli rowerzystę jadącego wężykiem. Po podjęciu działań wobec mężczyzny poczuli od niego woń alkoholu. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości, okazało się że 35-latek miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Na właściciela jednośladu nałożono 2500 złotych mandatu. Mężczyzna do domu wrócił  pieszo.

Tego samego dnia o godzinie 17:45 w miejscowości Praga, 32-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Uderzyła oplem w tył samochodu marki Kia, doprowadzając do uszkodzenia pojazdów. Uczestnicy kolizji nie potrzebowali pomocy medycznej. Za to zdarzenie na kierującą mundurowi nałożyli mandat w wysokości 1300 zł i 10 punktów karnych.

– Od 17 września do 2 października 2022 roku na terenie powiatu poddębickiego doszło do jednego wypadku i 17 kolizji z różnych przyczyn, ponadto policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  dwóch rowerzystów z wysoką zawartością alkoholu w organizmie – informuje sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak, rzecznik KPP w Poddębicach.

Tagi postu:
Policjantki w przeds
Czy w Poddębicach b
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.