HomeWarto przeczytaćPolicjantki w przedszkolu

Policjantki w przedszkolu

policjantki w przedszkolu

Policjantki z Poddębic spotkały się z sześciolatkami z Dalikowa i przypomniały o zasadach bezpieczeństwa w szkole i na drodze. Wszystkim małym uczestnikom rozdano elementy odblaskowe, które są ważnym środkiem ostrożności w okresie jesienno-zimowym. Odpowiednio założony odblask poprawia widoczność osoby poruszającej się drogą nawet pięciokrotnie, daje to wówczas szansę kierującemu na jej zauważenie a także na bezpieczne wytracenie prędkości, po to aby w bezpieczny sposób ominąć pieszego

29 września 2022 roku funkcjonariuszki z poddębickiej jednostki rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze z grupą starszaków. Podczas  warsztatów z dziećmi, policjantki zaprezentowały jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy oraz omówiły znaczenie wybranych znaków drogowych. Milusińscy z zainteresowaniem wysłuchali fachowych porad, pomimo że sami posiadali już dużą wiedzę z tego zakresu. Na zakończenie spotkania, mali słuchacze otrzymali  odblaskowe opaski oraz przywieszki, aby podczas drogi do szkoły do domu lub na spacerze z rodzicami byli bezpieczni i bardziej widoczni.

– 1 października 2022 roku policjanci garnizonu łódzkiego rozpoczynają akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem” Tego dnia przypada również  „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” – przypomina sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak, rzecznik KPP w Poddębicach.

Dachowanie przy Parz
Wysokie mandaty dla
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.