HomeTematy dniaPolicja przyjechała do domu w którym na podłodze leżał 73-latek

Policja przyjechała do domu w którym na podłodze leżał 73-latek

policja pomoc

Dzięki zgłoszeniu pomoc otrzymał 73-latek, którego życie było zagrożone. Samotnie mieszkający mężczyzna leżał na podłodze domu, był wyziębiony i nie był w stanie sam się podnieść. Na szczęście z pomocą przyszli policjanci z Poddębic.

Policjanci z poddębickiej komendy otrzymali informację od zaniepokojonego mężczyzny. Zgłaszający przekazał, że nie ma kontaktu z samotnie mieszkającym 73-letnim ojcem. Martwił się o jego los, a nie był w stanie sam sprawdzić, czy senior potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze bezpośrednio po otrzymaniu tej informacji pojechali do domu 73-latka. Policjanci, gdy odgonili agresywne psy biegające po terenie posesji, przez okno zauważyli, że w jednym z pomieszczeń wewnątrz domu, na podłodze leży mężczyzna.

– Natychmiast podjęli decyzję o siłowym wejściu do zamkniętego domu. Następnie niezwłocznie sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. 73-latek był osłabiony, nie potrafił wypowiedzieć żadnego słowa i nie był w stanie wstać. W domu było zimno. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia i zaopiekowali się nim do przyjazdu medyków. Ratownicy podjęli decyzję o natychmiastowym przewiezieniu mężczyzny do szpitala pod opiekę lekarzy. Dzięki sprawnej i natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy i syna prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii – informuje st. sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach.

Tagi postu:
Uratowali wyziębion
35 tysięcy zł na a