HomeTematy dniaUratowali wyziębionego mężczyznę, który leżał w rowie

Uratowali wyziębionego mężczyznę, który leżał w rowie

uratowali

Trwa wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Policjanci z Komisariatu Policji w Uniejowie pomogli mężczyźnie, który leżał w przydrożnym rowie. Mundurowi zareagowali w samą porę, a natychmiastowa ich reakcja zapobiegła tragedii.

Okres zimowy to czas, kiedy z powodu obniżenia temperatury pojawia się ryzyko wychłodzenia organizmu. Najbardziej narażone na wyziębienie są osoby, które nie mają dachu nad głową.
Policjanci z uniejowskiego komisariatu podczas pełnionej służby sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wychłodzenie.
W miejscowości Biernacice, w pewnym momencie w trakcie patrolowania zauważyli mężczyznę, leżącego w przydrożnym rowie między zaroślami. Gdy podbiegli do niego okazało się, że mężczyzna nie rusza się, a kontakt z nim jest utrudniony. Ze względu na niską temperaturę i realne zagrożenie dla życia i zdrowia natychmiast powiadomili o tej sytuacji pogotowie ratunkowe. Policjanci wiedzieli, że liczą się minuty, gdyż wymagał on natychmiastowej pomocy. Mundurowi niezwłocznie udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Przenieśli go do radiowozu, gdzie okryli go kocem termicznym i oczekiwali na przyjazd ratowników medycznych. Mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.
Policjanci udowodnili, że zaangażowanie i odpowiednie wyszkolenie pozwalają na ratowanie tego, co najcenniejsze – ludzkiego życia.


Policyjne mikołajki
Policja przyjechała
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.