HomeWarto przeczytaćMiss z Poddębic

Miss z Poddębic

ania płoszyńska

Anna Płoszyńska z Poddębic będzie reprezentować Polskę w światowym konkursie piękności. W październiku w Meksyku powalczy o tytuł Miss World Weelchair 2022. W konkursie weźmie udział 28 kobiet poruszających się na wózkach.

Poddębiczanka na wózku jeździ od wypadku na obozie sportowym. Wcześniej czynnie uprawiała karate. Uszkodziła kręgosłup spadając z wysokości podczas ćwiczeń z karate combat. Teraz trenuje taniec towarzyski i pływanie. Studiuje na Akademii Medycznej w Łodzi.

Jako osoba niepełnosprawna wystartowała w 2016 roku w konkursie Miss Polski na Wózku. Została II wicemiss. Kiedy przedstawiciele zarządu fundacji „Jedyna taka” zaczęli szukać kandydatki na konkurs w Meksyku (wybierali spośród wszystkich kobiet, które w poprzednich latach zdobyły tytuł miss w konkursie) natychmiast się zgodziła. Pokazała tak ogromny entuzjazm, że ostatecznie została polską kandydatką do światowej korony. W ten weekend weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, która będzie promowała udział Polki w światowym konkursie.

Tagi postu:
Burmistrz Poddębic
Burmistrz Poddębic
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.