HomeTylko u nasBurmistrz Poddębic nie chce się dzielić?

Burmistrz Poddębic nie chce się dzielić?

szpital poddębice

W mocnych słowach Urszula Marjańska – wiceprezes zarządu Poddębickiego Centrum Zdrowia, odniosła się do decyzji burmistrz Piotra Sęczkowskiego związanej z rozdysponowaniem środków pozyskanych za dobre wyniki szczepień mieszkańców przeciwko Covid.

U. Marjańska, reprezentująca zarząd spółki Poddębickiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o., negatywnie ocenia działania samorządu miasta i gminy Poddębice w sprawie rozdysponowania środków finansowych za przeprowadzoną akcję szczepień przeciw Sars Covid 19.

– Miasto otrzymało milion złotych w nagrodę za dobre wyniki związane ze szczepieniami mieszkańców przeciwko Covid. Nie jest tajemnicą, że nasz szpital realizował te szczepienia wraz z innymi dwoma podmiotami na terenie Poddębic. Pan burmistrz, po tym jak miasto otrzymało informację o przyznanych środkach, do tej pory nie skontaktował się z naszą placówką, aby chociażby podziękować za podjęte przez nas działania związane ze szczepieniami. Taką postawę pana burmistrza odbieram negatywnie. Włodarz Poddębic, po otrzymaniu tak dużego wsparcia, mógłby chociaż nas zapytać, czy nie potrzebujemy wsparcia finansowego, chociażby symbolicznego. Nie zrobił tego. Przyznam, że zarząd spółki Poddębickiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o jest rozczarowany i rozgoryczony zachowaniem burmistrza Sęczkowskiego – usłyszeliśmy.

– Miasto otrzymało milion złotych w nagrodę za dobre wyniki związane ze szczepieniami mieszkańców przeciwko Covid. Nie jest tajemnicą, że nasz szpital realizował te szczepienia wraz z innymi dwoma podmiotami na terenie Poddębic. Pan burmistrz, po tym jak miasto otrzymało informację o przyznanych środkach, do tej pory nie skontaktował się z naszą placówką, aby chociażby podziękować za podjęte przez nas działania związane ze szczepieniami. Taką postawę pana burmistrza odbieram negatywnie. Włodarz Poddębic, po otrzymaniu tak dużego wsparcia, mógłby chociaż nas zapytać, czy nie potrzebujemy wsparcia finansowego, chociażby symbolicznego. Nie zrobił tego. Przyznam, że jestem rozczarowana i rozgoryczona zachowaniem burmistrza Sęczkowskiego – usłyszeliśmy.

Burmistrz nie ukrywa zaskoczenia słowami wiceprezes szpitala w Poddębicach.

– Rozgoryczenie wiceprezes PCZ jest zupełnie niezrozumiałe, gdyż konkurs „Najbardziej Odporna Gmina” nie był skierowany do szpitali, tylko dla gmin. Zgodnie z jego regulaminem nagroda (w tym przypadku 1 mln zł) może być przeznaczona na dowolny cel, związany z przeciwdziałaniem Covid-19. Mogą być to wszelkie czynności, dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, profilaktyki, zwalczania zakażenia oraz jego skutków, w tym społeczno-gospodarczych. Gmina nie mogła przekazać środków z nagrody innym podmiotom, a tym bardziej Poddębickiemu Centrum Zdrowia, które nie podlega gminie. Ze zdziwieniem przyjęliśmy bezpodstawny atak wiceprezes PCZ na poddębicki samorząd, bez zapoznania się z formułą konkursu – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

Magistrat podkreśla, że pozyskane milion zł to nagroda dla mieszkańców za świadome postępowanie w zakresie szczepień, które na terenie gminy były prowadzone nie tylko w PCZ, ale także w innych placówkach: Zespół Poradni „Zdrowie”, NZOZ Moż-Med, Ośrodku Zdrowia w Niemysłowie. Poza stacjonarnymi punktami organizowane były punkty mobilne, tworzone m. in. przy okazji letnich pikników. W mieście gościł też szczepieniobus. Aktywnie w akcję zaangażowali się strażacy OSP, którzy dowozili mieszkańców z domu na szczepienia.

– Pozyskane pieniądze gmina chce wykorzystać na budowę infrastruktury przy szkole podstawowej. Za budynkiem szkoły planowane jest utworzenie centrum sportowo-rekreacyjnego z boiskami do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i nożnej, bieżnią lekkoatletyczną, kortem tenisowym, siłownią plenerową, placem zabaw. Kompleks dopełni mała architektura. Ta inwestycja ma przyczynić się do rozwijania sprawności fizycznej, a także wzmacniania odporności mieszkańców, bo jak mówi przysłowie „Sport to zdrowie” – dodaje P. Sęczkowski.

List do komendanta.
Miss z Poddębic
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.