HomeTematy dniaEliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Poddębicach

Eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Poddębicach

turniej pożarniczy

W Urzędzie Miejskim w Poddębicach, odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej poziomu gminnego. W zmaganiach udział wzięli uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły z terenu gminy. Rywalizacja w dwóch kategoriach wiekowych, przeprowadzana została w formie testu pisemnego.

Grupa Młodsza  kl. V-VIII Szkoły Podstawowe: I miejsce – Patryk Andrzejewski, II miejsce Piotr Bocheński i III miejsce Marika Jóźwiak

Grupa Starsza Szkoły Ponadpodstawowe: I miejsce – Karolina Dobrowolska, II miejsce Wojciech Chmielecki, III miejsce Natalia Grodzicka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Poddębicach oraz Termy Poddębice, za co serdecznie dziękujemy – mówi Przemysław Jaszczak.   

Eliminacjom gminnym przewodniczyło jury w składzie: Przemysław Jaszczak, prezes Zarządu M-G OSP RP w Poddębicach, mł. bryg. Andrzej Tomczyk, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, Natalia Przeor, Urząd Miejski w Poddębicach i dh. Adam Kalas, członek zarządu M-G OSP RP w Poddębicach.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością m.in. historii straży pożarnej, pierwszej pomocy, sprzętu ratowniczego czy podstaw organizacji akcji gaśniczej.

Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 kwietnia w Komendzie Powiatowej PSP w Poddębicach.

Życzenia - Ozorkows
Ulice 1 Maja w Podd
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.