HomeNa sygnale„Elektro – złodziej” już ujęty! Jego łupem padł sprzęt za ponad 20 tysięcy zł

„Elektro – złodziej” już ujęty! Jego łupem padł sprzęt za ponad 20 tysięcy zł

elektro - złodziej

Elektronarzędzia o wartości ponad 20 tysięcy złotych padły łupem 33-latka zatrzymanego przez poddębickich policjantów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Zgodnie z kodeksem karnym, sprawcy kradzieży może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od połowy października bieżącego roku do 1 listopada na terenie miasta i gminy Poddębice doszło do kilku kradzieży. Elektronarzędzia znikały z niezabezpieczonych budynków gospodarczych znajdujących się na terenie prywatnych posesji. Sprawca kradł między innymi wiertarki, przedłużacze elektryczne, przecinarki kątowe, wkrętarki, skrzynki narzędziowe, podkaszarki i inne przedmioty, które wpadły mu w ręce. Mężczyzna nie gardził nawet drabiną, rowerem czy zatankowanym do pełna kanistrem z benzyną. Zawiadomieni o zdarzeniach funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie sprawcy. Na podstawie zebranych informacji wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o kradzież. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Poddębice. Policjanci przedstawili zatrzymanemu siedem zarzutów kradzieży. Stając przed wymiarem sprawiedliwości, musi liczyć się z karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Biorąc pod uwagę sposób działania sprawcy, apelujemy o odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia celem uniknięcia negatywnych zdarzeń, gdyż jak to mówi popularne powiedzenie „okazja czyni złodzieja”. Tempo dnia codziennego powoduje, że wiele osób zapomina o tych elementarnych zasadach osobistego bezpieczeństwa, co w efekcie końcowym doprowadza do negatywnych zdarzeń i poważnych strat.

Zuchwała kradzież
Duże centrum handlo
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.