HomeTematy dniaDuże centrum handlowe powstanie przy Łódzkiej w Poddębicach!

Duże centrum handlowe powstanie przy Łódzkiej w Poddębicach!

galeria poddębice

Bank został już wyburzony, a inwestycyjna działka przy ul. Łódzkiej w Poddębicach wzbudza niemałe zainteresowanie. Rozmawialiśmy z właścicielem terenu i inwestorem o galerii handlowej, która właśnie w tym miejscu ma zostać wybudowana.

Mieszkańcy już w miesiącach letnich mogli zauważyć, że przy Łódzkiej zachodzą zmiany. Bank został zamknięty, a nieruchomość była rozbierana. W końcu budynek całkowicie wyburzono. W ten sposób teren pod inwestycję ma prawie pół hektara.

– Kupiliśmy działkę na której stał bank, po to, aby wyburzyć nieruchomość i zwiększyć możliwości inwestycyjne tej działki – przyznaje Marek Strzałka, właściciel firmy Markbud. – W tym roku chcielibyśmy jeszcze skruszyć beton i uporządkować teren przy Łódzkiej.

Dowiedzieliśmy się, że galeria handlowa ma być w kształcie litery „L”. Główny wjazd i wyjazd będzie od strony ulicy Łódzkiej, choć działka graniczy też z ul. Ogrodową.

– Powierzchnia handlowa galerii wynosić będzie prawie 2,5 tysiąca mkw. – zdradza M. Strzałka. – Planujemy postawić nowoczesny i funkcjonalny budynek parterowy, przy którym znajdować się będzie duży parking. Jest jeszcze za wcześnie mówić o tym, jakie podmioty handlowe znajdą się w tym miejscu, choć mogę powiedzieć, że amatorzy zakupów będą mieli w czym wybierać. Myślę, że powinno być to miejsce bardzo atrakcyjne.

Samorząd w Poddębicach już kilka lat wcześniej – w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – ujął ten teren do świadczenia wszelkiego rodzaju usług i handlu. Galeria przy Łódzkiej, według założeń inwestora, ma być gotowa już w połowie przyszłego roku.

Jeszcze w tym roku gruz ma zostać skruszony, a plac uporządkowany
"Elektro - złodziej
Awanse w poddębicki
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.