HomeTematy dniaCóż za informacja na elewacji urzędu!… powietrze jest wspaniałe

Cóż za informacja na elewacji urzędu!… powietrze jest wspaniałe

urząd poddębice

Niedawno zainstalowany został na elewacji urzędu miasta ekran wyświetlający informacje o jakości powietrza w gminie Poddębice. Na początku ub. tygodnia powietrze było bardzo dobrej jakości. Nie trzeba jednak do końca być aż takim optymistą, bowiem w ciepłe dni mieszkańcy w piecach nie palą. To drugi taki wyświetlacz. Wcześniej led z wiadomościami, m.in. o jakości powietrza, znalazł się na murze ZSP, przy Polnej.

Tablica LED – oprócz stężenia pyłów zawieszonych PM1, PM2,5, PM 10 oraz komunikatu dot. jakości powietrza – wyświetla też datę, godzinę, lokalizację sensora, temperaturę, wilgotność, ciśnienie. Komunikaty wyświetlane są w kolorze uzależnionym od aktualnej jakości powietrza (7 stopniowa kolorystyka). Istnieje możliwość, aby na tablicy wyświetlały się też inne treści (np. termin posiedzenia rady gminy czy godziny otwarcia urzędu).

Jak informuje urząd, pomiar pyłu zawieszonego opiera się na analizie światła rozproszonego na cząstkach pyłu obecnych w torze pomiarowym. Wykorzystanie metody laserowej pozwala na analizę pojedynczych cząstek pyłu. Dane pomiarowe o jakości powietrza oraz parametrów pogodowych są uśredniane i wysyłane w regularnych interwałach do platformy https://airly.org/map.

Koszt jednego zestawu to 25 tys. zł. Pomiar jakości powietrza w Poddębicach można też sprawdzić bez wychodzenia z domu pod linkiem https://airly.org/map/pl/#51.892847,18.955265,i115355

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.