HomeWażneAkcja na osiedlu! Będą wyburzać duży komin

Akcja na osiedlu! Będą wyburzać duży komin

komin południowa

Gmina przygotowuje się do wyburzenia komina na osiedlu przy ul. Południowej w Poddębicach. Piesi oraz kierowcy powinni zachować czujność. Stary komin nie jest już do niczego potrzebny, a sprawiał tylko kłopot. Odpadający tynk nie tak dawno zleciał na chodnik i zaparkowane przy bloku samochody.

– Rzeczywiście, było takie zdarzenie. Komin ma już swoje lata i niestety zaczął się sypać. Na szczęście, nikt nie odniósł żadnych obrażeń – informuje Przemysław Jaszczak, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Poddębicach, które administruje blokiem. – Zadanie z wyburzaniem komina będzie należeć do gminy.

Kiedy rozpocznie się akcja i jak długo potrwa?

„Gmina przeprowadzi przedsięwzięcie, polegające na wyburzeniu komina przy bloku na ul. Południowej 1A. Poddębice prowadzą szereg działań proekologicznych. Od kilku lat ogrzewane są ciepłem geotermalnym. Już ponad 70% powierzchni miasta oplata geotermalna sieć cieplna, dlatego stare kotłownie węglowe stały się nieużyteczne. Za usunięciem komina przemawiają również względy estetyczne. Koszt zadania sięga 99 tys. zł. Wykonawcą jest firma Pelcbud Sp. z o. o., która w tym miesiącu rozpocznie demontaż komina. Prace mają być zrealizowane w ciągu dwóch miesięcy” – informuje urząd.

Po alkoholu i narkot
Cóż za informacja
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.