HomeAktualności„Zero tolerancji” – to zasada policji w Poddębicach

„Zero tolerancji” – to zasada policji w Poddębicach

pijani rowerzyści

Poddębiccy policjanci stosują zasadę „zero tolerancji” wobec pijanych kierujących pojazdami, również tych, poruszających się jednośladami. Niestety takich osób na drogach nie brakuje. Tylko w ciągu kilku dni funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych rowerzystów.

Mandatem został ukarany w środę na terenie Poddębic 56-latek zatrzymany do kontroli przez poddębicką drogówkę. Policjanci widząc, że mężczyzna jedzie niepewnie na rowerze, uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy. I nie bez powodu, bo badanie stanu trzeźwości wykazało obecność w jego organizmie ponad promil alkoholu.
– Kolejni nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani do kontroli w ubiegły weekend. W sobotę, 27-letni rowerzysta zatrzymany na terenie Poddębic miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzień później, na terenie gminy Pęczniew, zatrzymano do kontroli drogowej kolejnych dwóch cyklistów. Okazało się, że mężczyźni byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu wykazały odpowiednio ponad dwa promile i prawie jeden promil. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani mandatami po 2500 złotych – informuje st. sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach.

- Czy burmistrz nie
Pod szpitalem w Podd
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.