HomeAktualności+Pod szpitalem w Poddębicach oddano ponad 27 litrów krwi!

Pod szpitalem w Poddębicach oddano ponad 27 litrów krwi!

honorowi dawcy

Święty Mikołaj kojarzy nam się z obdarowywaniem innych, a czy może być lepszy dar niż ofiarowanie komuś zdrowia czy nawet życia? Dlatego oddanie krwi to najlepszy sposób na uczczenie mikołajek! „spoKREWnieni” – pod taką nazwą Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach, wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, zorganizowała akcję honorowego oddawania krwi.

5 grudnia 2023 roku, w mobilnym punkcie poboru krwi usytuowanym przed budynkiem Poddębickiego Centrum Zdrowia odbyła się akcja honorowego oddania krwi. Na apel odpowiedzieli nie tylko funkcjonariusze i pracownicy poddębickiej komendy i straży pożarnej, ale także mieszkańcy Poddębic i sąsiednich miejscowości. Podczas akcji mundurowi nie tylko oddali krew, ale także zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej służbie oraz wyposażenie do ratowania życia. Funkcjonariusze oddający krew zgodnie podkreślali, że taki gest jest wpisany w etos ich zawodu, którego powołaniem jest służba społeczeństwu. Tak duże zaangażowanie policjantów i strażaków to przede wszystkim poczucie odpowiedzialności i służby.
Chęć niesienia pomocy zadeklarowały 64 osoby, z czego finalnie krew oddało 61 osób, co dało niesamowity, rekordowy wynik – ponad 27 litrów krwi.
– Szczególne podziękowania należy skierować do profesjonalnej ekipy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz pani Małgorzaty Majewskiej, która przekazała upominki dla krwiodawców. Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi! Kolejne edycje przed nami! – mówi st. sierż. Alicja Bartczak z KPP w Poddębicach.

"Zero tolerancji" -
Policyjne mikołajki
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.