HomeTematy dniaWstyd! Koszmarne budynki przy parku i termach!

Wstyd! Koszmarne budynki przy parku i termach!

ruina poddębice

W samym centrum Poddębic od lat są budynki, które straszą swoim wyglądem. To antywizytówka miasta i w dodatku ruiny są w bliskim sąsiedztwie odrestaurowanego parku miejskiego i chluby Poddębic, czyli nowych basenów.

Z elewacji kamienicy tuż przy parku – od strony targowiska, co jakiś czas odrywają się kawałki cegieł i tynku. To wszystko spada na chodnik. W ścianach można zobaczyć ogromne pęknięcia. Dach, pokryty eternitem, jest w wielu miejscach dziurawy.

O prywatnej nieruchomości pisaliśmy kilka lat temu. Wówczas było zapewnienie ze strony nadzoru budowlanego i władz miasta o podjęciu konkretnych działań, aby kamienica została zabezpieczona. Nic takiego się nie stało. Jest jeszcze gorzej…

W pobliżu stoi stary, murowany budynek gospodarczy. Konstrukcja znacznie przechyliła się w stronę ulicy Konopnickiej. Niedaleko stoją kolejne ruiny.

– Spoglądając na te szkaradztwa człowiek może być bardzo zaskoczony. Bo z jednej strony ładny park i atrakcyjne baseny, a z drugiej centrum miasta kompletnie zaniedbane. Szkoda, że tak to wygląda – usłyszeliśmy od turysty z Łodzi.

Kontener bez drzwi.
Policjanci z Łodzi
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.