HomeAktualności„Wężykiem” przez Poddębice

„Wężykiem” przez Poddębice

policja kontrola

Podczas kontroli przeprowadzanej przez policjantów poddębickiej drogówki, na terenie gminy Wartkowice 32-letni kierowca forda jechał bez zapiętych pasów, czym zwrócił uwagę policjantów. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie.
Kilka dni później, w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku na ulicy Łęczyckiej, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 29-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Jak twierdził w rozmowie z policjantami, kilka godzin wcześniej wypił litr piwa.
Dzień później, tuż po północy, na ulicy Łódzkiej w Poddębicach policjanci zauważyli pojazd marki Renault Megane. Styl jazdy kierującego tym autem wskazywał na to, że mógł on znajdować się pod działaniem alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 31-latka, okazało się, że kierował pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.