HomeAktualnościW Poddębicach napaść na policjanta! Funkcjonariusz został przewrócony i skopany!

W Poddębicach napaść na policjanta! Funkcjonariusz został przewrócony i skopany!

agresja

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wytypowali 3 mężczyzn podejrzanych o pobicie policjanta. Jeden ze sprawców dodatkowo odpowie za kradzież telefonu komórkowego należącego do policjanta.

Do zdarzenia doszło przed jednym ze sklepów na osiedlu Krasickiego w Poddębicach. Do przechodzącego tam funkcjonariusza policji, będącego w czasie wolnym od służby podszedł mężczyzna. Doszło pomiędzy nimi do wymiany zdań, a następnie podbiegło jeszcze dwóch agresorów.

– W pewnym momencie jeden z napastników kopnął policjanta w klatkę piersiową i gdy funkcjonariusz się przewrócił, pozostali mężczyźni zaczęli kopać leżącego po całym ciele. Po chwili napastnicy uciekli. Dodatkowo jeden z podejrzanych ukradł telefon pokrzywdzonego. W trakcie interwencji przybyli na miejsce policjanci, odnaleźli skradziony telefon, który został porzucony przez sprawcę w jednej ze studzienek kanalizacyjnych. Następnego dnia poddębiccy kryminalni zatrzymali dwóch agresorów w wieku 18 i 22 lata. Trzeci z mężczyzn 18-latek, 28 maja 2024 roku sam zgłosił się do komendy – mówi sierż. Krystian Jarosławski.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów pobicia, a jeden z nich dodatkowo odpowie za kradzież telefonu należącego do pokrzywdzonego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejne drogi w powi
Do Uniejowa z "kraju
Brak komentarzy

Zostaw komentarz