HomePowiatTragedia! Mężczyzna utonął w stawie

Tragedia! Mężczyzna utonął w stawie

utonął w stawie

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia w stawie w gminie Wartkowice. Niestety mimo reanimacji nie udało się uratować życia 49-latka.

 19 czerwca 2022 roku po godzinie 15.00 dyżurny poddębickiej komendy policji otrzymał informację o prawdopodobnym utonięciu w stawie na terenie miejscowości Plewnik. Jak wynikało ze zgłoszenia mężczyzna zniknął pod taflą wody. Na miejscu funkcjonariusze zastali już strażaków , którzy podejmowali czynności ratunkowe.  Wyłowili 49-latka i prowadzili reanimację . W tym czasie dojechało także pogotowie. Niestety nie udało się uratować życia. Policjanci w rozmowie z będącymi na miejscu osobami ustalili, że mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. W przerwie pomiędzy pracami rolnymi łowił ryby. W tym czasie zsunął się ze skarpy i wpadł do stawu. Znajdując się w niej postanowił popływać. W pewnym momencie zniknął pod taflą wody. Mimo poszukiwań przez kolegę nie został odnaleziony. Wówczas wezwano służby. /Joanna Kącka/


Policja apeluje
 
 
1. Przed wejściem do zbiornika wodnego wyrównaj temperaturę rozgrzanego ciała do temperatury wody. Zbyt gwałtowna zmiana temperatury ciała może powodować skurcze mięśni.
2. NIGDY nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu. To przez połączenie brawury i alkoholu wydaje się nam, że jesteśmy świetnymi skoczkami, pływakami a nawet kaskaderami. Właśnie te dwa czynniki często odpowiadają za wiele złamanych kręgosłupów lub innych tragedii.
3. NIE SPUSZCZAJ Z OCZU DZIECI, które nie są świadome niebezpieczeństw podczas kąpieli wodnych.
4. Wybieraj kąpieliska, które są pilnowane przez ratowników.
5 Przyczyną tragedii jest również nieuwaga, która często idzie w parze z brakiem wyobraźni. Pamiętajmy, że woda jest żywiołem i zastanówmy się chwilę, zanim coś zrobimy.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.