HomePowiatTort na zakończenie inwestycji! Szkoła w Zadzimiu jak nowa

Tort na zakończenie inwestycji! Szkoła w Zadzimiu jak nowa

szkoła zadzim

Budynek Zespołu Szkół w Zadzimiu był remontowany prawie 1,5 roku. Inwestycja już się zakończyła, a w Święto Niepodległości – specjalnie na tę okazję – przygotowany został tort udekorowany wizerunkiem szkoły.

Na czym polegał remont?

Wymienione zostały źródła ciepła wraz z z montażem paneli fotowoltaicznych oraz modernizacją energetyczną budynku szkoły. Wójt gminy przekrojowo przedstawił wszystkie wykonane prace.

– Dziś spotykamy się w Zespole Szkół w Zadzimiu, w szkole w której przez ostatnie prawie 1,5 roku trwał wielki remont. Szkoła nie tylko wygląda jak nowa, ale wreszcie spełnia warunki nauki i pracy na miarę XXI wieku. Przytoczę tylko najważniejsze elementy tego naprawdę olbrzymiego zadania, którego wartość całkowita wyniosła ponad 10 milionów 100 tysięcy zł. Wykonano docieplenie ponad 6,5 tys. m2 ścian i stropodachów budynku. Położonych zostało podtynkowo około 50 km nowych przewodów prądowych i teletechnicznych. Wymienione zostały 222 sztuki grzejników oraz 250 sztuk okien o pow. 1200 m2 . Poprowadzono 1,7 km nowych rur instalacji hydraulicznej, nową instalację wentylacyjną z odzyskiem ciepła dla kuchni, stołówki i sali gimnastycznej, w całym budynku zamontowano około 450 sztuk nowoczesnych lamp LEDowych. Szkoła zyskała nową sieć komputerową, monitoring cyfrowy, instalację alarmową i kontrolę dostępu. Nowym źródłem ogrzewania jest przyjazna środowisku powietrzna pompa ciepła o mocy grzewczej 250 kW, z rezerwowym kotłem olejowym o mocy 440 kW, a wszystko zabezpieczone jest potężnym agregatem prądotwórczym o mocy 160 kW. Sam zdemontowany stary komin, górujący nad Zadzimiem przez ponad 40 lat, miał 24 m wysokości i ważył ponad 12 ton…

aby ograniczyć zużycie energii na dachu nad nami posadowiona została instalacja fotowoltaiczna o mocy 50 kWp – wymienia wójt Krzysztof Woźniak.

W trakcie remontu wymienione też zostały wszystkie drzwi zewnętrzne, wyremontowane schody , które zabezpieczono balustradami ze stali nierdzewnej. Cały obiekt został odświeżony i odmalowany wewnątrz.

Realizacja tak szerokiego, potrzebnego od lat zakresu robót, nie byłaby możliwa bez zewnętrznego dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, które stanowiło niemal 92% wartości całego zadania.

Wójt gminy podziękował osobom, które pomogły i wspierały samorząd w realizacji tak dużej i wieloetapowej inwestycji. Wraz z dyrektor Izabellą Świt zaprosił do zwiedzenia wyremontowanego obiektu, wszyscy zgromadzeni skosztowali pysznego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.