HomePowiatTermalna fontanna w winnicy wkrótce gotowa

Termalna fontanna w winnicy wkrótce gotowa

termalna fontanna

W winnicy Bogumiła w Uniejowie trwają prace przy budowie fundamentu, który posłuży za podstawę termalnej fontanny. Roboty na zlecenie gminy wykonuje nieodpłatnie – w ramach dobrej współpracy – firma EKO-INŻBUD z Uniejowa.

Rzeźba, która wkrótce stanie się kolejną ozdobą Winnicy Bogumiła, powstała z sześciotonowej bryły granitu. W kamieniu zostały wykute kwiaty róży. Wybór nie jest przypadkowy – stanowią one ozdobę herbu Bogumiła, zatem motyw nawiązuje do postaci świętego. Autorami rzeźby są artyści związani z łódzką Akademią Sztuk Pięknych, Marzena Mirewicz – Czumaczenko i Janusz Czumaczenko. Ich wcześniejsze prace znajdują się na terenie zabytkowego parku w Uniejowie oraz na trasie Bożego Ciała w Spycimierzu.

Pracownicy firmy EKO-INŻBUD wykonali już szalunek, w którym po uzupełnieniu zaprawą cementową powstanie fundament. Ten z kolei stanie się podstawą całej instalacji. Gotowe jest już także podłączenie do sieci wody geotermalnej. W kamieniu, przed posadowieniem, zostaną wykonane odpowiednie nawiercenia, aby z jego wnętrza mógł popłynąć strumień gorącej uniejowskiej solanki. Woda wypływająca z kamienia będzie odprowadzana do istniejącego już ażurowego potoku, z którego ciepła woda z termalnej fontanny na skwerze przy Rynku Miejskim wpływa do rzeki.

Burmistrz z absoluto
Świętojańska zaba
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.