HomeWarto przeczytaćSzpitalne kontrowersje

Szpitalne kontrowersje

szpitalne kontrowersje

Wciąż pojawiają się krytyczne uwagi dot. Poddębickiego Centrum Zdrowia. Konkretnie pacjenci skarżą się na decyzję związaną z zawieszeniem oddziału specjalistycznego.

Jedna z matek niedawno opisała w internecie problem.

„Wylądowałam z synem na doraźnej u nas w Poddębicach, bo dostawał ataki kaszlu. Nie wiedziałam, co robić. Zabrałam syna i pojechałam. Lekarz, który pełnik akurat dyżur przyjął i osłuchał, ale stwierdził, żeby jechać z nim do Łęczycy, aby obejrzał go pediatra i zrobił prześwietlenie płuc (jakby tego nie można było zrobić u nas w szpitalu). Więc zabrałam syna i pojechałam, a tam co usłyszałam? Że pediatra nie zejdzie do dziecka – to po pierwsze, a po drugie mamy swoją doraźną i czemu tam nie pojechałam. Więc tłumaczę, że mamy oddział zamknięty i że byłam i że odesłali mnie tu. Pani doktor, która była akurat na dyżurze mówi, że ona może mi dać skierowanie, tylko na oddział jeśli bardzo mi zależy na pediatrze. Bo ona nie może zrobić prześwietlenia. Także zobaczcie, że słowa pana dyrektora szpitala są puste i bez pokrycia. Mieli pomagać nam w szpitalu w Łęczycy lub Zgierzu a tu lipa. Mają to wszystko gdzieś” – czytamy w internetowym wpisie.

Co na to zarząd PCZ?

„Zarząd potwierdza fakt udzielenia pomocy doraźnej małoletniemu pacjentowi. Ze względu na potwierdzoną diagnozę lekarz dyżurny wydał skierowanie do lekarza specjalisty – pediatry. W strukturze organizacyjnej szpitala od dnia 1 kwietnia 2022 r. do 31 lipca 2022 r. mocą decyzji wojewody łódzkiego zawieszono działalność oddziału pediatrycznego. Jednocześnie decyzją tą, biorąc pod uwagę dostępność do świadczeń opieki zdrowotnej, ustalił podmioty lecznicze, które w zastępstwie będą udzielały świadczeń zdrowotnych. Zarząd spółki PCZ nie jest uprawniony do oceny i komentarza działań podejmowanych przez personel innych podmiotów leczniczych” – napisała w odpowiedzi Urszula Marjańska, wiceprezes zarządu PCZ.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.