HomeTematy dniaSzok! Kierowca miał ponad 4 promile!

Szok! Kierowca miał ponad 4 promile!

pijany kierowca

Funkcjonariuszka z Posterunku Policji w Wartkowicach jadąc na służbę zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Dzięki szybkiej reakcji mundurowej, 40-latek zakończył niebezpieczną podróż. Mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście na drodze nie doszło do tragedii. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia 2023 roku około godziny 14:00 w  miejscowości Kłódno na terenie gminy Wartkowice. Funkcjonariuszka w drodze na służbę zauważyła pojazd poruszający się całą szerokością jezdni. Policjantka podejrzewając, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, natychmiast zareagowała. W momencie gdy samochód zatrzymał się przed skrzyżowaniem podbiegła od strony kierującego oplem, otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki. Swoim zachowaniem udaremniła jego dalszą  jazdę. Od kierującego było czuć silną woń alkoholu. Policjantka powiadomiła o wszystkim dyżurnego policji. Na miejsce przyjechał patrol z Komisariatu Policji w Uniejowie. Mężczyznę sprawdzono w policyjnym systemie oraz zbadano stan trzeźwości. Okazało się że 40-latek miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie oraz zatrzymane prawo jazdy. Na szczęście na drodze nie doszło do tragedii. O dalszych jego losach zadecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania względem innych uczestników ruchu drogowego.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.