HomeTematy dniaRadni podjęli decyzję. Podwyżka dla burmistrza!

Radni podjęli decyzję. Podwyżka dla burmistrza!

burmistrz poddębic

W życie weszła ustawa gwarantująca wyższe płace w samorządach. Jak sprawa przedstawia się w samorządzie miasta i gminy Poddębice?

Radni Rady Miejskiej w Poddębicach uchwalili miesięczne wynagrodzenie dla burmistrza Piotra Sęczkowskiego w kwocie 17.420,00 zł brutto, na którą składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny. Ponadto burmistrzowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę.

– Jako radni nie mieliśmy wątpliwości co do podniesienia wynagrodzenia dla burmistrza. Od kilku lat w naszej gminie inwestycja goni inwestycję. Realizowane są przedsięwzięcia termalne, historyczna ilość dróg, inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną – wymienia przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Gogulski.

Potwierdzeniem działań poddębickiego samorządu są nagrody i wyróżnienia. W tym roku gmina zajęła I miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce oraz II miejsce w rankingu pisma Wspólnota.

Diety radnych oraz przewodniczących komisji nie zmieniły się. Obecnie wysokość diety radnego wynosi 650 zł. Przewodniczący rady otrzymuje 1800 zł, a  wiceprzewodniczący rady 800 zł. Dietę tej wysokości mają przewodniczący poszczególnych komisji. Burmistrz zarabiał 7.178,74 zł netto. Zastępca burmistrza zarabia 5.784,48 zł netto (wynagrodzenie wiceburmistrza nie uległo zmianie).

Burmistrz Poddębic
Milionowa nagroda dl
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.