HomeWarto przeczytaćBurmistrz Poddębic odda władzę!

Burmistrz Poddębic odda władzę!

burmistrz sęczkowski

Poddębicki Klub Biegacza Zdyszani.pl zaangażował się w pomoc dla chorej małej mieszkanki Poddębic, która od ponad roku walczy z  białaczką limfoblastyczną. Sara cały czas jest w trakcie leczenia i czeka ją długa rehabilitacja.

Na facebooku Zdyszani utworzyli grupę publiczną „Licytacje dla Sary Wierzbickiej”. Pomysłów na pomoc nie brakuje. Licytowane są m.in. stroiki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, vouchery do restauracji, przejazd wozami strażackimi, a także fotel burmistrza Poddębic!

Na jeden dzień Piotr Sęczkowski podzieli się obowiązkami włodarza gminy i odda swój fotel zwycięzcy licytacji.

– Osoba, która wygra aukcję bycia burmistrzem Poddębic, będzie miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje urząd miejski, zwizytuje gminne inwestycje oraz przekona się jak wygląda praca na stanowisku burmistrza – mówi Magdalena Jaworska z poddębickiego magistratu. 

Termin „odbioru” nagrody, czyli dzień sprawowania władzy zostaną ustalone ze zwycięzcą indywidualnie. Licytacja trwa do 5 grudnia br.

– Klub Zdyszani.pl zaplanował też inne wydarzenia. Od poniedziałku 29 października br. rusza akcja epiksele.pl. Dzień później w poddębickim liceum odbędzie się karaoke połączone ze zbiórką dla Sary – informuje Jacek Bienias ze Zdyszanych.

Z kolei w weekend 4-5 grudnia br. zorganizowane zostaną imprezy „Zostań św. Mikołajem dla Sary”. W sobotę o godz. 13 w Pijalni Wód Termalnych aktorzy Teatru Małego w Łodzi wystąpią w spektaklu „Stosunki Prawne”. Natomiast dzień później w samo południe w Ogrodzie Zmysłów odbędzie się marsz i bieg, a także kiermasz ciast, aukcje oraz licytacje.

W akcję włączył się też zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Poddębicach. Do 1 grudnia, do godz. 20, licytować można mikołajkowy przejazd kilku wozów strażackich OSP po terenie gminy Poddębice.

– Licytować przejażdżkę mogą pojedyncze osoby bądź grupy osób. Osoby z pięcioma najwyższymi kwotami w licytacji wezmą udział w przejażdżce poszczególnych wozów strażackich. Wygranych więc może być kilku. Wylicytowany przejazd ochotniczych wozów strażackich OSP odbędzie się 5 grudnia – powiedział nam Przemysław Jaszczak, prezes zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Poddębicach.

U dwuletniej Sary Wierzbickiej ostrą białaczkę limfoblastyczną zdiagnozowano w lipcu 2020 roku. Od tamtej pory trwa długa i żmudna walka o życie małej dziewczynki. Obecnie Sara przyjmuje codziennie ok 20 leków przeciwpadaczkowych, przeciwzakrzepowych oraz wspomagających wątrobę. Przed Sarą i jej bliskimi około 2,5 roku długiego leczenia oraz okres tzw. podtrzymania, czyli przyjmowania leków w tabletkach. Przed nią długa rehabilitacja, jednakże czas zachorowań przesuwa wszystko.

Po wygranej licytacji organizatorzy proszą o wpłatę na rachunek Klubu Biegacza Zdyszani.pl: 55 2030 0045 1110 0000 0413 9560 w tytule wpisując: Licytacje dla Sary Wierzbickiej.

Takie czasy. Opłatk
Radni podjęli decyz
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.