HomeTematy dniaPolicja w Poddębicach postawiona na równe nogi! Wszystko przez… uczniów

Policja w Poddębicach postawiona na równe nogi! Wszystko przez… uczniów

policja targowisko

W mieście można było ujrzeć 4 września o wiele więcej patroli. Powód? Rozpoczęcie roku szkolnego. Funkcjonariusze czuwali, aby młodzież była grzeczna.

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego zazwyczaj jest dla uczniów jeszcze luźnym okresem. Po uroczystościach w szkole młodzież – najczęściej w sporych grupkach – w plenerze wspominała wakacje. Zdarzało się, że niektórzy byli wciąż w wakacyjnym nastroju.

W parku miejskim zaroiło się od młodych mieszkańców w galowych ubraniach. Także na pobliskim placu targowym można było zobaczyć uczniów. Niektórzy popijali piwo, inni palili papierosy. Starszym mieszkańcom nie bardzo podoba się ten styl.

– Przechodziłam obok grupy młodych dziewczyn, które paliły papierosy i strasznie bluźniły. Wiem, że czasy się zmieniają, ale czy naprawdę trzeba być aż tak wulgarnym? – pyta starsza poddębiczanka, która swoimi wrażeniami podzieliła się z naszym reporterem.

Funkcjonariusze pilnowali, żeby młodym ludziom nie przychodziły do głów głupie pomysły. Mieszkańcy mówili z sarkazmem o policyjnych patrolach.

– Groźna młodzież sprawiła, że policjantów jest więcej. Szkoda, że tylu patroli nie ma codziennie. A najlepiej, jakby były to patrole piesze – usłyszeliśmy.

Legioneloza w Poddę
Dożynki Gminno –
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.