HomeTematy dniaPoddębiczanka wywalczyła w Meksyku tytuł wicemiss!

Poddębiczanka wywalczyła w Meksyku tytuł wicemiss!

anna płoszyńska

25-letnia Anna Płoszyńska zdobyła w Meksyku tytuł II Wicemiss Świata na Wózku 2022!

To ogromny sukces studiującej w tej chwili w Łodzi dziewczyny, która – pomimo swojej ułomności – konsekwentnie dąży do celu. Warto podkreślić, że w wyborach miss na wózku chodzi też o obalenie pewnych stereotypów. 25-latka potwierdza, że niestety wciąż pokutuje u niektórych osób przekonanie, że niepełnosprawni nie powinni się pokazywać. Żyć normalnie, tak jak inni…

a przecież poruszanie się na wózku nie jest przeszkodą w realizacji marzeń.

– Stwierdzenia, że osoby niepełnosprawne powinny siedzieć zamknięte w czterech ścianach są bardzo krzywdzące – podkreśla niejednokrotnie na swoim profilu w internecie Ania.

Teraz jednak ma do przekazania pozytywną informację:

„Kochani! Zostałam II Wicemiss Świata 2022! Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli mój wylot do Meksyku oraz wszystkim tym, którzy we mnie wierzyli i pokładali we mnie nadzieję. Wasze słowa i czyny doprowadziły mnie tutaj gdzie jestem teraz”.

W międzynarodowym konkursie wzięło udział 25 kobiet z różnych części globu. Tytuł Miss Świata na Wózku 2022 zdobyła Sandy Izquierdo, reprezentantka Peru.

Projekt Miss Świata na Wózku powstał z myślą o zmianie wizerunku niepełnosprawnych kobiet na całym świecie. To międzynarodowa inicjatywa non-profit stworzona przez Fundację Jedyna Taka.

Anna Płoszyńska jeździ na wózku od siedmiu lat. Złamała kręgosłup podczas obozu sportowego.

Narkotyki ukrył w z
Kierowca zginął na
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.