HomePowiatPijany kierowca „skasował” przydrożne znaki

Pijany kierowca „skasował” przydrożne znaki

pijany kierowca

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 44-latka. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

25 listopada 2022 roku o godzinie 20:25, dyżurny poddębickiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Góra Bałdrzychowska na terenie gminy Poddębice.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 44-latek nie dostosował prędkości i techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad mazdą. Auto zjechało na pobocze drogi. Pojazd przewrócił się na bok, uszkadzając dwa przydrożne znaki. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że kierujący prowadził samochód mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, o dalszych jego losach zadecyduje sąd – informuje Sylwia Kaźmierczak, oficer prasowy.KPP w Poddębicach.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy.

Daj na opłatek... d
Urzędowy kot!
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.