HomeTematy dniaPetycja ws. szpitala. Trwa walka o pediatrię!

Petycja ws. szpitala. Trwa walka o pediatrię!

petycja ws. pediatrii

Kilka dni temu do wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego wpłynęła petycja od mieszkańców, którzy sprzeciwiają się decyzji zawieszenia pediatrii w Poddębickim Centrum Zdrowia. Petycję z podpisami mieszkańców powiatu poddębickiego złożyli przedstawiciele Stowarzyszenia Polska 2050 – posłanka Hanna Gill-Piątek, Ewa Szamanowska i jego koordynator w Łódzkiem Marcin Katusza.

Przypomnijmy, że oddział pediatrii, a wraz z nim położnictwa w Poddębickim Centrum Zdrowia – za akceptacją Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – formalnie został zawieszony na cztery miesiące z początkiem kwietnia. Jaki był tego powód? PCZ tłumaczy, że oddział nie był obłożony. Poza tym zadecydowały względy finansowe.

Oczywiście, zupełnie inne zdanie mają pacjenci. Uważają, że pediatria w poddębickim szpitalu jest niezbędna.

Wojewoda łódzki wyraził zgodę na czasowe zaprzestanie działalności oddziału pediatrycznego na okres 4 miesięcy, po uzyskaniu pozytywnej opinii dyrektora Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie pediatrii.

Autorzy petycji – wraz z rodzicami – czekają na odpowiedź wojewody.

Co napisali do Tobiasza Bocheńskiego?

„Kierując się ważnym interesem publicznym, my – mieszkańcy powiatu poddębickiego, niniejszym skłądamy do wojewody petycję z prośbą o cofnięcie decyzji o zawieszenie z dn. 1 kwietnia 2022 roku, a w konsekwencji zamknięcie oddziału pediatrii. Uczynienie zadość tej petycji leży w interesie publicznym, a w szczególności powiatu poddębickiego, ale i 200 ukraińskich dzieci, które aktualnie zamieszkują powiat”.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.