HomeTematy dniaBarok rządzi w parku. Czy jest szansa na wakacyjne hity?

Barok rządzi w parku. Czy jest szansa na wakacyjne hity?

barok rządzi w parku

Przyjemnie jest posiedzieć w parku miejskim i w wygodnych koszach posłuchać muzyki. Z głośników puszczany jest jednak dość monotonny repertuar. Młodzież pyta o możliwe zmiany w doborze parkowych hitów.

– Do parku zaglądają nie tylko seniorzy. Powiem więcej, młodzi teraz przeważają. Jest okres letni, niedługo zaczną się wakacje. Dlaczego nikt nie pomyślał o odpowiedniej muzyce dla nas? – pyta Lena, która niedawno wypoczywała w parku.

Co tak denerwuje niektórych młodych poddębiczan?

– Co przyjdę, to z głośników słyszę jak leci jakaś barokowa muzyka. Przecież nie jesteśmy w filharmonii. Czy nie można by od czasu do czasu puścić jakiejś nowocześniejszej muzyki? – zastanawia się kolejna nastolatka.

Urząd miasta w Poddębicach tłumaczy, że repertuar celowo dobrany jest do miejsca.

– Ogród Zmysłów podlega pod Poddębicki Dom Kultury i Sportu. W muzycznych gniazdach, które znajdują się na terenie poddębickiego Ogrodu Zmysłów można posłuchać kilku rodzajów muzyki. Repertuar jest dostosowany do charakteru miejsca, które odwiedzają turyści oraz kuracjusze przyjeżdżający na zabiegi rehabilitacyjne do pobliskiego szpitala i pełni m.in. funkcje terapeutyczne, uzdrowiskowe. Można tu odpocząć oraz zrelaksować się – mówi Magdalena Jaworska z poddębickiego magistratu.

To prawda, przeważ spokojna i stonowana muzyka. Nie wiemy jednak, czy jest szansa na to, aby młodzież doczekała się hitów na czasie.

Petycja ws. szpitala
Nowe ławki. Oby nie
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.