HomeTematy dniaPacjenci są zszokowani! „Zamykają nam oddziały specjalistyczne!”

Pacjenci są zszokowani! „Zamykają nam oddziały specjalistyczne!”

szpital poddębice

Jak grom z jasnego nieba spadła na pacjentów szpitala w Poddębicach informacja o planowanym zamknięciu oddziałów specjalistycznych. W sieci aż huczy od komentarzy. Mieszkańcy już teraz zapowiadają protest.

– Dziś udałam się ze swoim 5-letnim synkiem na oddział pediatryczny w Poddębickim Centrum Zdrowia – mówi jedna z matek, która zadzwoniła do redakcji. – Na miejscu usłyszałam, że oddział nie działa. Ma być zlikwidowany. To samo zresztą z pozostałymi oddziałami, czyli poradnią K, alergologią, położnictwem i neonatologią. Ta informacja wprawiła mnie w osłupienie. Jakimś cudem udało mi się dodzwonić do wiceprezes PCZ, która potwierdziła, że oddział pediatryczny ma zostać zlikwidowany. Nie uzyskałam odpowiedzi co z pozostałymi oddziałami. Jestem załamana. Z dzieckiem trzeba będzie teraz jeździć do szpitala w Łodzi.

Poddębiczanka powiedziała „Reporterowi”, że w mieście rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją o niezamykanie oddziałów specjalistycznych.

Zadzwoniliśmy do sekretariatu Poddębickiego Centrum Zdrowia.

– Trwa posiedzenie zarządu. Teraz nikt z panem nie porozmawia – usłyszeliśmy.

O komentarz poprosiliśmy wicestarostę Piotra Majera.

– Oddziały pediatryczny i położniczy zostały zawieszone na okres 4 miesięcy – słyszymy. – Powodem tej decyzji jest nierentowność tych oddziałów. Po prostu oddziały nie były obłożone, tak jak można było wcześniej zakładać.

Czy po 4 miesiącach pediatria i położnictwo zostaną zlikwidowane?

– Zobaczymy – odpowiada wicestarosta. – Z moich informacji wynika, że i tak gros rodziców jeździ z dziećmi do łódzkich szpitali. Żeby te wiadomości nie były aż tak do końca pesymistyczne, to mogę powiedzieć, iż w PCZ na oddziale ortopedycznym powstanie pododdział neuroortopedyczny. Z całą pewnością ten pododdział cieszył się będzie ogromnym zainteresowaniem pacjentów uskarżających się na przykład na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

P. Majer nie odpowiedział na pytanie, co stanie się z personelem zawieszonych oddziałów specjalistycznych.

– W tej sprawie proszę kontaktować się z prezesem PCZ – doradza wicestarosta.

Niestety, nie udało nam się skontaktować z prezesem Janem Krakowiakiem.

Zamknąć place zaba
Coś niebywałego! W
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.