HomeTematy dniaOgrodzili parking! Kierowcy byli zaskoczeni

Ogrodzili parking! Kierowcy byli zaskoczeni

przyszłość poddębice

Niedawno miasto zakończyło remont ul. Przyszłość w Poddębicach. Zmodernizowana została nie tylko jezdnia. Pojawiły się też tak długo wyczekiwane miejsca parkingowe. Niektórzy kierowcy denerwowali się jednak przed blokiem TBS-u z powodu rozciągniętych wzdłuż parkingu taśm ostrzegawczych. Inni z kolei narzekają, że nie mogą parkować przed pobliskim przedszkolem.

– Co to za taśmy? Skończyli remont, a nie można wjechać na parking – powiedział nam jeden z lokatorów bloku.

Dowiedzieliśmy się, że taśmy zostały rozciągnięte jedynie przy wjazdach na oznakowane miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Konieczne było wymalowanie tych parkingów na kolor niebieski.

W TBS-ie przekonują, że zmotoryzowani lokatorzy zostali wcześniej powiadomieni o tych pracach.

Nie ma co ukrywać, że niektórzy nie zwracają uwagi na oznakowania i parkują auta również w miejscach dla niepełnosprawnych.

Na ul. Przyszłość usłyszeliśmy też o problemach z parkowaniem przed budynkiem przedszkola – znajdującego się po drugiej stronie ulicy.

– Dlaczego nie można zaparkować samochodu przed przedszkolem? – pyta jeden z rodziców. – Przecież w deszczowe dni lepiej, jak z dzieckiem nie chodzi się daleko do auta.

Warto wspomnieć, że przy Przyszłość zostało wybudowanych ponad 20 nowych miejsc parkingowych. Niektórzy uważają jednak, że to wciąż za mało.

Czy do urzędu miasta trafiły „poremontowe uwagi” od mieszkańców?

– Do urzędu nie dotarły sygnały rodziców, dotyczące braku możliwości parkowania przy przedszkolu na ul. Przyszłość. Należy nadmienić, że ulica ta w ostatnich miesiącach została przebudowana. W ramach gminnej inwestycji, wartej 0,7 mln zł, powstała nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, oświetlenie uliczne oraz parkingi. Poprzez wykonanie przedsięwzięcia zdecydowanie poprawiły się warunki drogowe w tym miejscu – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

Czy powstanie tężn
Dożynki powiatu pod
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.