HomeTematy dniaObwodnica Poddębic już gotowa!

Obwodnica Poddębic już gotowa!

obwodnica poddębic

Kierowcy od dziś (16 grudnia) mogą już korzystać z obwodnicy Poddębic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 703.

Bezpieczeństwo kierowców, a przede wszystkim mieszkańców Pragi w powiecie poddębickim było głównym celem budowy obwodnicy w tej miejscowości. Inwestycja, która kosztowała niemal 13 milionów złotych, została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Od piątku, 16 grudnia, kierowcy mogą już korzystać z nowej trasy.

To jedna z trzech obwodnic budowanych w Łódzkiem w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg w tym roku. Umowa na dofinansowanie wszystkich trzech zadań na łączną kwotę 76 mln zł została podpisana wiosną – właśnie w Pradze. Podpisy złożyli Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Kilka miesięcy później pierwsza z dróg jest gotowa i udostępniona kierowcom.

– Bardzo zależało nam, żeby mieszkańcy powiatu poddębickiego czuli się bezpiecznie idąc do pracy, odprowadzając dzieci do szkoły, a to uzyskaliśmy wyprowadzając ciężki ruch z samej Pragi. To kolejna inwestycja w drogi w Łódzkiem, które systematycznie naprawiamy, poszerzamy i – tak jak w przypadku tej obwodnicy – budujemy od podstaw – mówi marszałek Grzegorz Schreiber, podkreślając, że priorytetem było, aby kierowcy nową drogą mogli pojechać jeszcze przed świętami.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm PRDM Czartki i PRDM Poddębice. W Pradze powstało 1,2 km drogi w nowym śladzie, a także chodniki, dodatkowa jezdnia, czyli droga serwisowa do obsługi przyległych działek oraz przepust z przejściem dla płazów. Na skrzyżowaniu z DK nr 72 drogowcy wybudowali nowe rondo, które zdecydowanie poprawiło płynność ruchu, zwłaszcza tranzytowego. Powstały także odwodnienie wraz ze zbiornikiem retencyjnym, oświetlenie oraz ekran akustyczny.

Całość zadania – roboty i dokumentacja – to 12,9 mln zł, z czego 6,5 mln zł to rządowe dofinansowanie, a 1,5 mln zł przekazała gmina Poddębice. Pozostałą kwotę wyłożył samorząd województwa łódzkiego.

Bez pasów, prawa ja
Życzenia - Powiat P
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.