HomeWarto przeczytaćBez pasów, prawa jazdy i na podwójnym gazie

Bez pasów, prawa jazdy i na podwójnym gazie

policja poddębice

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch mężczyzn. Jeden nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, jego prawo jazdy od dawna było nie ważne oraz znajdował się pod wpływem alkoholu. Drugi miał półtora promila alkoholu w organizmie.

9 grudnia 2022 roku o godzinie 15:45 w Poddębicach na Placu Kościuszki funkcjonariusze kontrolowali kierujących. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. W rozmowie z 39-latkiem wyczuli woń alkoholu. Po zbadaniu  stanu trzeźwości, podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Dodatkowo sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnym systemie wykazało, że prawo jazdy kierującego od 7 lat jest nieważne. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

12 grudnia 2022 roku o godzinie 23:55 w miejscowości Czepów na terenie gminy Uniejów, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. 30-latek miał w organizmie 1,48 promila. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Apel proboszcza nie
Obwodnica Poddębic
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.