HomePowiat„Nie chciałem usunąć wójta ze stanowiska” – pisze w liście otwartym przewodniczący komitetu społecznego

„Nie chciałem usunąć wójta ze stanowiska” – pisze w liście otwartym przewodniczący komitetu społecznego

wójt zadzim

W internecie można przeczytać o ostatniej sesji w gminie Zadzim i stanowisku Jarosława Kowalczyka. Sprawa dotyczy inwestycji w Zygrach. W liście przewodniczący komitetu społecznego pisze:

„Jesteśmy po LXV Sesji Rady Gminy Zadzim, na której Pan Wójt Krzysztof Woźniak oraz Rada Gminy Zadzim na czele z Przewodniczącym Panem Mariuszem Warychą, wysłuchali ze zrozumieniem naszych obaw dotyczących planów inwestycyjnych na terenie miejscowości Zygry. Prace nad sporządzaniem prawa lokalnego a co za tym idzie możliwości realizacji kontrowersyjnej inwestycji zostały zatrzymane. Dzięki przychylności Radnych, udało się spełnić cel jakiemu miała służyć nasza inicjatywa tj.: wdrożenie postępowań administracyjnych wstrzymujących budowę składowiska odpadów i spalarni śmieci w Zygrach.

Serdecznie wszystkim dziękuję za umiejętność znalezienia wspólnej płaszczyzny porozumienia, pomimo zbyt wielu negatywnych emocji, niepotrzebnie wypowiedzianych i napisanych słów. Uprzejmie proszę osoby życzliwe naszej inicjatywie jak i jej przeciwne o uspokojenie emocji i uszanowanie odmiennych stanowisk do przedmiotowej sprawy.

Jest to też właściwy moment aby uciąć, niesłużące porozumieniu, spekulacje o rzekomych politycznych motywacjach naszej inicjatywy. Nigdy nie mieliśmy jako Komitet celu, aby doprowadzić do „usunięcia ze stanowiska” Pana Wójta Krzysztofa Woźniaka. Nigdy też, nie miałem zamiaru ubiegać się o stanowisko wójta naszej Gminy, bo takie plotki też do mnie dotarły. Zawód, który wykonuję jest moją pasją i w pełni się w nim realizuję.

Mając na uwadze powyższe, liczę na wspólny wysiłek w celu wytworzenia atmosfery współpracy i zaufania sprzyjającego relacji mieszkańców i Władz Gminy Zadzim. Mam też nadzieję, iż zainicjowana aktywizacja społeczeństwa naszej Gminy zaowocuje w przyszłości większym zainteresowaniem i zaangażowaniem we współpracę w planach rozwoju naszej małej ojczyzny.

Z poważaniem,

Przewodniczący Komitetu Społecznego –

Nie dla składowiska odpadów i spalarni śmieci w Zygrach

Jarosław Kowalczyk”

35 tysięcy zł na a
Na Jarmarku Bożona
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.