HomeTylko u nasMieszkańcy chcą „śpiących policjantów”

Mieszkańcy chcą „śpiących policjantów”

progi zwalniające

Kierowcy jeżdżą za szybko w centrum miasta – to opinia mieszkańców z uliczek przylegających do pl. Kościuszki. Poddębiczanie pytają, czy możliwy jest montaż progów zwalniających.

– Policja tego nie kontroluje, a hałas pod oknami od tych szybko przejeżdżających samochodów jest nie do wytrzymania – słyszymy od jednej z mieszkanek ul. Pułaskiego. – Hałas jest potęgowany przez kostkę, którą jest wyłożona ulica.

O sprawie poinformowaliśmy urząd miasta.

– W tym roku przebudowując ul. Targową w Poddębicach samorząd wybudował wyniesione aktywne przejście dla pieszych z elementami odblaskowymi, czujnikami ruchu, lampami ostrzegawczymi i doświetlającymi zebrę. Podobnego typu rozwiązanie, mające na celu poprawę bezpieczeństwa, zostanie zastosowane na ul. Polnej oraz Miłej. Przy szkole podstawowej i przedszkolu nowe przejścia powstaną w najbliższych miesiącach. Gmina podpisała umowę na realizację inwestycji z miejscową firmą – Przedsiębiorstwem Robót Drogowych. Z inicjatywą przedsięwzięcia wystąpili rodzice, dla których bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. W miejscach przyszkolnych obserwujemy wzmożony ruch, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poddębiczan samorząd podjął decyzję o przeprowadzeniu przedsięwzięcia – informuje burmistrz Piotr Sęczkowski.

Za budowę przejść dla pieszych gmina zapłaci 172 tys. zł. Warto też dodać, że Poddębicom udało się zdobyć na ten cel dofinansowanie w wysokości 80% z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Miasto nie odniosło się jednak do postulatów mieszkańców z uliczek przylegających do pl. Kościuszki.

Pośredniak został
W Poddębicach za wy
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.