HomeTematy dniaMieszkańcy apelują do urzędu. Osiedla toną w śmieciach!

Mieszkańcy apelują do urzędu. Osiedla toną w śmieciach!

śmieci

Lokalna władza w Poddębicach twierdzi, że częstotliwość wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz tych mniejszych jest optymalna. Dlaczego więc osiedla toną w śmieciach? Praktycznie przy każdym ze stanowisk, wyznaczonych na przyjmowanie śmieci, piętrzą się góry starych mebli, zużytego sprzętu rtv i agd, opon. Po brzegi zapełnione są kontenery.

– Ta sytuacja trwa już od dawna. Nie wiem dlaczego, ale w terminie nie są zabierane odpady wielkogabarytowe. A później efekt jest opłakany. Wystarczy przejść się po poddębickich osiedlach, aby zobaczyć, że problem nie jest jednostkowy – usłyszeliśmy od mieszkańca Poddębic.

Kilka razy zwracaliśmy uwagę na problem, informując o zalegających śmieciach urząd miasta. Za każdym razem lokalny magistrat zapewniał, że odpady (zarówno te wielkogabarytowe, jak i mniejsze) odbierane są terminowo a na osiedlach nie tworzą się mini-wysypiska śmieci.

Może warto, aby władze miasta – za radą mieszkańców – przeszły się po osiedlach i same sprawdziły sytuację i oceniły problem.

Łódzkie na PLUS. N
Z golfa został wrak
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.