HomePowiatKradli auta w Niemczech, demontowali pod Poddębicami!

Kradli auta w Niemczech, demontowali pod Poddębicami!

dziupla pod poddębicami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili działania skierowane przeciwko przestępczości samochodowej na terenie powiatu poddębickiego. W jednej z miejscowości zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali 32- letniego mężczyznę. Funkcjonariusze zabezpieczyli części pochodzące z kradzionych na terenie Niemiec pojazdów. Wstępną wartość strat oszacowano na ponad pół miliona złotych.

Policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami poddębickiej policji weszli na teren jednej z posesji w gminie Dalików. Stróże prawa podejrzewali, że może tam dochodzić do demontażu skradzionych aut. Informacja ta potwierdziła się. Na posesji znajdowało się wiele części i podzespołów pochodzących z  pojazdów marek Citroen, BMW oraz Nissan. Wstępna analiza wykazała, że auta te zostały skradzione w okresie od lipca 2019 roku do grudnia 2022 roku z terenu Niemiec.

W trakcie prowadzonych działań zabezpieczono kluczowe elementy pojazdów między innymi karoserie, silniki i skrzynie biegów.

Przeprowadzona do tej pory identyfikacja części wskazuje na to, że zabezpieczone przez śledczych podzespoły i akcesoria pochodzą z co najmniej 7 utraconych w wyniku przestępstwa pojazdów.

W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci na miejscu zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Zebrany przed śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów paserstwa. Wartość skradzionych pojazdów, z których zabezpieczono części wynosi ponad pół miliona złotych.

Poddębicki sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny areszt tymczasowy. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Mieszkańcowi powiatu poddębickiego grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Całus od foki, czyl
Dziecko nie żyje, w
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.