HomeWarto przeczytaćKolęda w mieście. Krótka i na zaproszenie

Kolęda w mieście. Krótka i na zaproszenie

kolęda

Jest krótka i z zachowaniem reżimu sanitarnego zarówno dla domowników, jak i duchownego. W tym roku, pomimo pandemii COVID-19, księża chodzą po kolędzie. Poddębiczanie, którzy chcą, aby odbyła się u nich wizyta duszpasterska, powinni księdza zaprosić.

Ruszyła kolęda. O szczegółach można przeczytać w ogłoszeniu parafialnym umieszczonym w gablocie parafialnej przy wejściu do kościoła św. Katarzyny.

Parafia poinformowała, że księża zaszczepieni są trzecią dawką. tzw. przypominającą. Jednak ze względów bezpieczeństwa proboszcz prosi przyjmujących o stosowanie się do obowiązujących zaleceń, tzn. zakładanie maseczek i dystansie społecznym. W ogłoszeniu można również przeczytać, że wizyty będą raczej krótkie.

Kolęda w poddębickiej parafii rozpoczęła się 27 grudnia 2021 r. Potrwa do 3 lutego 2022 r.

Parafia informuje także, że z uwagi na pandemię i wzrost zachorowań mieszkańcy z poszczególnych ulic czy rejonów mogą uczestniczyć w mszy kolędowej w kościele o 18.00. Podczas mszy udzielane będą indywidualne błogosławieństwa dla rodzin i osób samotnych. Będzie można też zabrać do domu wodę święconą, obrazek z modlitwą błogosławieństwa. W tym samym dniu księża mogą odwiedzać osoby, rodziny z tych samych regionów na indywidualne zaproszenia.

Osoby pragnące spotkania indywidualnego w ramach wizyty duszpasterskiej proszone są o zgłoszenie najpóźniej 3 dni przed terminem kolędy. Zaproszenia księdza na indywidualną wizytę dokonywane są na kartkach zgłoszeniowych wyłożonych przy stoliku z prasą, w zakrystii bądź w kancelarii lub telefonicznie.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.