HomePowiatDramat na Jeziorsku! Mężczyzna uratowany w ostatniej chwili

Dramat na Jeziorsku! Mężczyzna uratowany w ostatniej chwili

topielec

Poddębiccy policjanci podczas wakacji strzegą bezpieczeństwa wypoczywających nad Jeziorskiem. W niedzielę, mundurowi pomogli mężczyźnie, który zasłabł i stracił przytomność w wodzie. Przypominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad, by pobyt nad wodą był bezpieczny.

27 sierpnia 2023 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach patrolowali łodzią motorową rejon przystani jachtowej Pęczniew-Wylazłów. Po godzinie 13:00, kilka metrów od brzegu wodniacy zauważyli leżącą bezwładnie osobę, twarzą skierowaną ku wodzie oraz trzech mężczyzn idących w jej kierunku.

– Patrol szybko podpłynął aby ustalić co się stało, jednak nie było czasu na pytania. Osobie podjętej z wody przez grupę mężczyzn, policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Mundurowi cały czas kontrolowali funkcje życiowe 31-latka. Mężczyzna odzyskał przytomność przed przybyciem karetki pogotowia oraz zduńskowolskiego WOPR-u – informuje mł. asp. Sylwia Kaźmierczak, oficer prasowy policji w Poddębicach.  

Okazało się, że mieszkaniec gminy Poddębice przyjechał nad Jeziorsko ze znajomymi. W pewnym momencie wszyscy rozpoczęli grę w piłkę na płytkiej wodzie. Jednak 31-latek odpłynął od grupy i zginął z pola widzenia kolegów. Uratowany mężczyzna oświadczył, że stracił siły pływając, zakrztusił się wodą i stracił przytomność.

42-latka nie przeży
Legioneloza w Poddę
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.