HomeTematy dniaByłe liceum zostanie wyburzone?!

Byłe liceum zostanie wyburzone?!

liceum poddębice

W kilku miejscach zawieszone zostały tabliczki, które zainteresowały mieszkańców. Czyżby budynek byłego liceum przy Mickiewicza w Poddębicach miał zostać wyburzony?

Treść na tabliczkach przekazuje informację, że obiekt jest w likwidacji. Niektórzy zastanawiają się nad losem budynku i sugerują, że tabliczki to nic innego, jak zapowiedź wyburzenia nieruchomości.

– Po prostu likwidują ten budynek. Wyburzą go, a przecież miasto miało takie plany co do tej nieruchomości – mówi jeden z naszych czytelników.

Mieszkańcy – po przenosinach liceum na Łęczycką – rzeczywiście snują domysły o przyszłości zapomnianego budynku przy Mickiewicza. Obiekt wygląda coraz gorzej.

– Jeśli dalej tak będzie, to rzeczywiście trzeba będzie do wyburzyć. Jestem ciekawy, jakie plany ma miasto – zastanawia się kolejny mieszkaniec.

Czy była szkoła zostanie wyburzona?

O nieruchomość pytamy w urzędzie miasta.

„Budynek dawnego liceum przy ul. Mickiewicza nie został przeznaczony do rozbiórki i władze Poddębic nie zrezygnowały z planów dotyczących tego obiektu. Wręcz przeciwnie, w jego sąsiedztwie, gmina sprzedała działkę za 1,6 mln zł dużej, renomowanej firmie z branży kosmetycznej” – czytamy w odpowiedzi poddębickiego magistratu.

– Na całym obszarze pomiędzy Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji – Termy Poddębice, odwiertem geotermalnym, a Ogrodem Zmysłów posiadamy kilka nieruchomości o łącznej powierzchni 6 hektarów i systematycznie będziemy szukać inwestorów, by rozwijać nasze miasteczko termalne. Na budynek po byłej szkole też mamy taki plan – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczeniem budynku przy ul. Mickiewicza 13/15 jest pełnienie funkcji leczniczych, rehabilitacyjnych, balneologicznych, rekreacyjnych, wypoczynkowych, SPA i wellness.

– Fachowcy uważają, że woda termalna z Poddębic posiada właściwości podobne do tych w najlepszych uzdrowiskach we Francji, dlatego warto do nas przyjechać po zdrowie i urodę – dodaje włodarz miasta.

Był pijany i nie mi
Przerażona matka ni
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.