HomeTematy dniaBył pijany i nie miał uprawnień… pomimo tego, wsiadł za kółko

Był pijany i nie miał uprawnień… pomimo tego, wsiadł za kółko

pijany kierowca

Przed sądem odpowie 48-letni mieszkaniec gminy Uniejów, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci z poddębickiej komendy. Mężczyzna był pijany i kierował mimo cofniętych uprawnień.

Podczas patrolowania ulic miasta, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego zauważyli na ulicy Ogrodowej pojazd, którego sposób jazdy wydał im się podejrzany. Postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli.

– Podczas czynności mundurowi wyczuli od 48-latka woń alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Ponadto, podczas sprawdzania kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem – mówi sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak, rzecznik KPP w Poddębicach.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat,  wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Do dwóch lat więzienia grozi za kierowanie samochodem mimo cofniętych uprawnień.

Ludzie mokną pod wi
Byłe liceum zostani
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.