HomeTematy dniaZamieszanie wokół liceum. O co chodzi?

Zamieszanie wokół liceum. O co chodzi?

liceum poddębice

Rada pedagogiczna LO w Poddębicach skierowała list otwarty do starosty Małgorzaty Komajdy. Jak można przeczytać w uzasadnieniu rada wyraża swoje zastrzeżenia odnośnie wyboru dyrektora liceum. Z ekspertyzy prawnej zamówionej przez radę wynika, że są wyraźne przesłanki do unieważnienia konkursu.

„W dn. 11 sierpnia odbył się konkurs na dyrektora liceum. W konkursie startowało dwoje kandydatów, w tym nauczyciel szkoły, który otrzymał pełne poparcie zarówno rady pedagogicznej, samorządu uczniowskiego, jak i rady rodziców (Piotr Kowalczyk – przyp. aut.). Osoba ta cieszy się uznaniem i sympatią całej społeczności szkolnej” – czytamy.

„Konkurs nie został rozstrzygnięty, a mimo to starostwo chce powołać jednego z kandydatów – panią Małgorzatę Wójcik – Powłokę na stanowisko menedżera oświaty. Uważamy, że w sytuacji nierozstrzygniętego konkursu na dyrektora, forsowanie tej kandydatury jest działaniem na szkodę szkoły”.

– Postępowanie mające na celu powołanie dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Poddębicach jest w toku. Mogę zapewnić, że szczegółowa odpowiedź w tej sprawie zostanie przekazana po 1 września – mówi starosta Małgorzata Komajda.