05/12/2023
HomeTematy dniaWypadki, poszkodowany 16-latek i tir poza autostradą. Sporo pracy dla policji w Poddębicach

Wypadki, poszkodowany 16-latek i tir poza autostradą. Sporo pracy dla policji w Poddębicach

wypadki na drodze

16 marca 2023 roku o godzinie 16:00 w miejscowości Wólka na terenie gminy Wartkowice, kierująca samochodem osobowym marki Ford podczas włączania się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa  przejazdu, prawidłowo jadącemu kierującemu samochodem marki Hyundai. Kobieta w wyniku zdarzenia doprowadziła do bocznego zderzenia pojazdów.

Podobna sytuacja miała miejsce tego samego dnia o godzinie 16:25 w rejonie skrzyżowania ulic Łęczycka – Sienkiewicza w Poddębicach.  Kierująca pojazdem marki Renault podczas wykonywania skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku ruchu 16-letniemu kierującemu motorowerem marki Derbi.  Kobieta doprowadziła do bocznego zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia, osoba małoletnia trafiła do szpitala.

17 marca 2023 roku o godzinie 19:00 w miejscowości Dzierżawy na terenie gminy Wartkowice (Autostrada A2), kierujący zestawem pojazdów jadąc prawym pasem w kierunku Poznania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Mężczyzna zjechał na pas awaryjny,  stracił panowanie nad pojazdem,  uderzył w bariery ochronne,  a następnie zjechał na pas zieleni. Pojazd uszkodził bariery wraz z słupkami na długości 48 metrów. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

19 marca 2023 roku policjanci z Poddębic na terenie gminy Zadzim zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów pod wpływem alkoholu. Mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie otrzymali mandaty karne po 1000 zł.

Prywatna inwestycja
15 kilogramów narko