HomeWażneWszystko dla Krzysztofa! W Poddębicach mieszkańcy wspierają policjanta

Wszystko dla Krzysztofa! W Poddębicach mieszkańcy wspierają policjanta

dla krzysztofa

Niedziela, 3 marca 2024 roku upłynęła pod znakiem akcji charytatywnych na rzecz poddębickiego funkcjonariusza młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja. Uczestnicy wydarzeń aktywnie spędzili dzień, a przy okazji wsparli policjanta, który podczas pełnienia służby został z premedytacją potrącony przez kierującego. Wszystkie środki zebrane tego dnia zostaną przekazane na pokrycie kosztów rehabilitacji funkcjonariusza.

Ten szczególny dzień zainicjowało wydarzenie pod nazwą „Bieg o Życie” zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Poddębicach oraz Klub biegacza Zdyszani.pl.
Przedsięwzięcie zainaugurował gospodarz wydarzenia – komendant powiatowy policji w Poddębicach młodszy inspektor Adam Kolasa, który powitał gościa specjalnego – komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi inspektora Mariusza Krzystyniaka. Obecność szefa łódzkich policjantów była nie tylko zaszczytem, ale także kolejnym wyrazem solidarności i wsparcia dla Krzysztofa Sobieraja.
Punktualnie o godzinie 11:00 ponad 120 osób zmierzyło się z 5 kilometrową trasą biegnącą leśnymi drogami. Bieg poprzedziła profesjonalna rozgrzewka przeprowadzona przez Krystiana Zawadzkiego – reprezentanta Klubu Zdyszani.pl, dwukrotnego laureata Plebiscytu „Sportowiec Roku powiatu poddębickiego”.
Przedsięwzięcie miało charakter towarzyski, w którym nie ma klasyfikacji i pomiaru czasu. W tym wydarzeniu każdy był zwycięzcą, a już w szczególności Krzysztof…
Po ukończeniu dystansu, na mecie, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z rąk komendanta powiatowego policji w Poddębicach oraz szereg upominków przygotowanych przez partnerów akcji. Małżonka Krzysztofa – Justyna Sobieraj wraz z synkiem Wojtusiem osobiście wręczali każdemu uczestnikowi pisemne podziękowanie za uczestnictwo, podpisane przez Krzysztofa.
Oprócz emocji związanych z biegiem, na uczestników czekały również inne atrakcje, takie jak szkolenie z zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia poprowadzone przez Soke Maciej Grubski 9 Dan Karate Combat oraz asystentów z Centrum Promocji Sportu i Rekreacji „Dragon”, a także aukcje przedmiotów przekazanych przez partnerów wydarzenia. Tę część charytatywnych działań zakończył wspólny posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowe zdjęcia.
Na kolejną tego dnia akcję charytatywną na rzecz Krzysztofa zaprosiła grupa poddębickich morsów. O godzinie 13:00 na terenie Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie wszyscy chętni mieli okazję skorzystać z zimnej kąpieli oraz mobilnych balii i saun. Z tej formy aktywności skorzystało 50 osób.
Kilka godzin później z placu Kościuszki w Poddębicach wyruszył „Nocny Charytatywny Rajd Rowerowy dla Krzysztofa Sobieraja”. Organizatorami tej akcji było stowarzyszenie „Poddębicki Klub Turystyki Rowerowej i Pieszej Rowerowe EPD” oraz poddębicka komenda. Trasa przejazdu liczyła około 21 kilometrów. Rajd zgromadził 106 miłośników wypraw rowerowych. Zarówno morsowanie, jak i rajd zakończyło ognisko oraz wspólne pieczenie kiełbasek.
Wszystkie środki zebrane tego dnia zostaną przekazane na pokrycie kosztów rehabilitacji Krzysztofa Sobieraja.
Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, którzy swą pracą wsparli organizację tych wydarzeń. Składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc. Te charytatywne akcje udowodniły, że solidarność i wspólnota mają ogromną siłę. Mamy nadzieję, że te działania będą inspiracją dla innych, aby nieść pomoc potrzebującym wokół nas.

Lokatorzy mieszkań
Nowe drogi w gminie
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.