HomeTematy dniaWłaściciele psów się denerwują! Czy zakaz wprowadził urząd miasta?

Właściciele psów się denerwują! Czy zakaz wprowadził urząd miasta?

psy zakaz

Na ogrodzonym terenie miasta, przy ul. Zielonej, znajduje się tabliczka informująca o zakazie wprowadzania psów. Właściciele czworonogów pytają, czy taki zakaz wprowadził urząd miasta. Choć z reguły większość i tak wyprowadza w tym miejscu psy, to niektórzy nie kryją irytacji zakazem.

Teren, na którym przed laty mieściło się miasteczko ruchu drogowego, jest ulubionym miejscem spacerów poddębiczan z psami. Nie ma się co dziwić, bowiem na osiedlu przy Zielonej to jedyny tak duży plac zlokalizowany w pobliżu bloków.

– Wiem, że ta tabliczka jest na ogrodzeniu. I to od dawna. Zawsze się zastanawiam, wychodząc z psem, kto ją tam umieścił. Teren należy do gminy, więc należy przypuszczać, że to miejscowe władze zakazują nam spacerów z psami – mówi jeden z lokatorów pobliskiego bloku.

Teren od dawna nie jest zagospodarowany. Ostatnio służy jako skład materiałów budowlanych. Mieszkańcy osiedla – o czym już pisaliśmy w „Reporterze” – czekają na inwestycje urzędu. Zamiast tego jest zakaz.

– Jeśli faktycznie ten zakaz miałby obowiązywać, to ciekawe gdzie mam wyjść z psem na spacer – pyta poddębiczanka. – Warto dowiedzieć się w urzędzie, czy rzeczywiście ten zakaz wprowadziła gmina.

O zakazie rozmawialiśmy z Magdaleną Jaworską z urzędu miasta w Poddębicach.

– Nie wiem, kto umieścił tabliczkę z zakazem na tym ogrodzeniu. Na pewno nie magistrat – usłyszeliśmy.

Tagi postu:
Policjanci z Łodzi
Moneta króla Poniat
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.