HomePowiatW Uniejowie wysyp dilerów narkotyków! Policja zatrzymała aż 6 osób!

W Uniejowie wysyp dilerów narkotyków! Policja zatrzymała aż 6 osób!

dilerzy w uniejowie

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn, u których znaleźli narkotyki. Podejrzewani noc spędzili w policyjnym areszcie. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

3.06.2023 roku policjanci z Komisariatu Policji w Uniejowie ustalili, że 31- letni mężczyzna w swoim pojeździe może posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Na jednej z ulic Uniejowa, około godziny 21:00 zauważyli zaparkowanego fiata, a w nim dwóch mężczyzn, którzy wzbudzili zainteresowanie mundurowych. Na potwierdzenie swoich podejrzeń policjanci nie musieli długo czekać. W aucie znaleźli marihuanę, białą tabletkę oraz proszek, który po zbadaniu testerem okazał się być amfetaminą. Mężczyźni zostali zatrzymani.

To jednak nie był koniec. Niecałe dwie godziny później policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, również na terenie Uniejowa, zauważyli siedzące w maździe osoby, których zachowanie sugerowało, iż mogą zażywać substancje zabronione. Chwilę później funkcjonariusze skontrolowali auto. Zarówno przy pasażerach, jak i w pojeździe funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Wstępna weryfikacja wykazała, że znalezione w aucie środki to marihuana i metaamfetamina. W sprawie zatrzymani zostali czterej pasażerowie w wieku od 22 do 26 lat. Mężczyźni to mieszkańcy gminy Rzgów. Wszystkim zatrzymanym za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. O ich losie zdecyduje sąd.

Przypominamy! Posiadanie, nabywanie, udostępnianie czy wytwarzanie narkotyków jest w Polsce prawnie karane.

Najważniejszym źródłem prawa w tym zakresie jest ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która przewiduje odpowiedzialność karną za czyny bezpośrednio związane ze zjawiskiem narkomanii (art. 53 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Dziecko nie żyje, w
Basen w Topoli Król