HomePowiatW płonącym domu byli ludzie! Policjanci uratowali domownikom życie!

W płonącym domu byli ludzie! Policjanci uratowali domownikom życie!

pożar w uniejowie

Policjanci z komisariatu w Uniejowie z narażeniem życia weszli do budynku w którym doszło do pożaru. W zadymionym pomieszczeniu odnaleźli dwie kobiety. Jedna z nich miała problemy z przemieszczaniem się. Po działaniach ratunkowych, funkcjonariuszom oraz seniorce udzielono pomocy medycznej.

Dyżurny poddębickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nocnym pożarze w Uniejowie. Na interwencję pod wskazany adres przyjechał miejscowy patrol policji. Przed budynkiem zastano zdenerwowanego mężczyznę, który oświadczył że doszło do pożaru, a wewnątrz przebywają domownicy, 57 i 91-latka.

– Policjanci natychmiast podjęli decyzję o ratowaniu osób. Szybko weszli do jego wnętrza. Piętrowy budynek był bardzo zadymiony, co utrudniało lokalizację kobiet. W pewnym momencie funkcjonariusze usłyszeli nawoływanie o pomoc. Pobiegli więc w kierunku z którego dobiegały krzyki. W jednym z pomieszczeń odnaleźli dwie kobiety. 57-latka z pomocą funkcjonariuszki trafiła do wyjścia, gdzie przy asyście strażaków wyposażonych w butle z tlenem bezpiecznie opuściły wspólnie budynek. W tym samym czasie dowódca patrolu wyprowadził seniorkę na balkon, by zaczerpnęła świeżego powietrza. Kobieta miała problemy z poruszaniem się, więc wydostanie jej z budynku było znacznie utrudnione – mówi mł. asp. Sylwia Kaźmierczak, oficer prasowy policji w Poddębicach.

Zadymienie pomieszczeń cały czas narastało, co zagrażało życiu i zdrowiu osób przebywających w budynku. Funkcjonariuszka widząc swojego kolegę z patrolu na balkonie przekazała strażakom informację o jego położeniu. Dzięki temu ci mogli pomóc policjantowi bezpiecznie wynieść kobietę z budynku. Na miejscu po działaniach ratunkowych, 91-latce oraz policjantom udzielono pomocy medycznej.

– Ogień pojawił się w kuchni najprawdopodobniej z powodu zwarcia w instalacji elektrycznej – informuje mł. bryg. Radosław Ogrodowczyk, rzecznik KP PSP w Poddębicach. – Akcja gaśnicza trwała prawie 2 godziny.

<strong>Auto dachowa
Kino Górnik zaprasz
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.