HomeAktualnościUczniowie z Poddębic walczyli w powiatowych eliminacjach o puchar komendanta

Uczniowie z Poddębic walczyli w powiatowych eliminacjach o puchar komendanta

o puchar komendanta

Na terenie powiatu poddębickiego po raz kolejny rozegrały się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowała o pierwsze miejsce i udział w eliminacjach wojewódzkich.

29 lutego 2024 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Poddębicach, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przeprowadzili powiatowe eliminacje konkursu pod patronatem Starostwa Powiatowego Policji w Poddębicach.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała 3-osobowa Komisja składająca się z Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – młodszego inspektora Adama Kolasy,  sierżanta sztabowego Dominika Krawczyka (sędzia) oraz dyrektora ZSP w Poddębicach – Pani Emilii Błaszczyk. Cel konkursu to popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, przybliżenie zawodnikom procedury rekrutacji do pracy w mundurze oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.
Cztery drużyny, po dwie z każdej ze szkół średnich w pierwszej kolejności przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy, który składał się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie. Następnie zawodnicy zaprezentowali praktyczne umiejętności podczas pokonywania toru przeszkód. Po zakończonych zmaganiach Komisja dokonała podliczenia zebranych przez drużyny punktów i podała oficjalne wyniki.
I i II miejsce zajęły drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach.
III i IV miejsce zajęły drużyny reprezentujące Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach.
Drużyny, które po zaciętej rywalizacji stanęły na podium otrzymały okolicznościowe puchary, upominki oraz dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach. Nie zabrakło również gratulacji oraz pamiątkowych zdjęć.
Teraz zwycięska drużyna będzie walczyć podczas eliminacji wojewódzkich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Pożegnanie księdza
Marcowa korekta rozk
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.