HomeGaleriaTermy Poddębice otwarte!

Termy Poddębice otwarte!

termy poddębice

Kompleks siedmiu basenów wewnętrznych i zewnętrznych czynny jest codziennie w godz. 10-22. Do dyspozycji jest jedyny w Polsce zasilany wodą termalną basen olimpijski o długości 50 metrów.

Cały obiekt nie tylko jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, ale posiada elementy służące leczeniu schorzeń. Przygotowany został specjalny basen ścian wodnych, do którego można wjechać na wózkach dla osób z niepełnosprawnościami. Baseny wyposażono w pochylnie, które umożliwiają swobodne wejście do wody. Są groty sztucznej fali i groty z masażami, gejzery, leżanki rurowe z masażem powietrznym. W nieckach dla dzieci znajdują się kaskady, armatki wodne, zjeżdżalnie. Temperatura wody sięga od 30 do 38 stopni. Termy to też strefa saun (sucha, parowa, infrared), pomieszczenia haloterapii, groty solnej, część rehabilitacji z salami do zajęć ruchowych, masażu i gabinetami lekarskimi. W oddanym do użytku kompleksie można się relaksować i wracać do zdrowia.

– „Po zdrowie do Poddębic, bo tutaj biją gorące źródła” to nasze hasło, które nie jest przypadkowe. Poddębicka woda termalna liczy 27 tysięcy lat i ma charakter wodorowęglanowo-sodowo-krzemionkowo-wapniowy – informuje burmistrz Piotr Sęczkowski.

Tagi postu:
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.