HomeAktualności„Świat jak z bajki” w Bronowie

„Świat jak z bajki” w Bronowie

świat jak z bajki

W każdym z nas jest odrobina dziecka, a twórczość Marii Konopnickiej kojarzy nam się z wieloma znanymi utworami tej autorki dedykowanymi właśnie dla najmłodszych. Jednym z nich jest baśń „O Krasnoludkach i sierotce Marysi”, w której wraz z nadejściem wiosny krasnale postanawiają wypełniać wiele zadań, w tym udzielić pomocy tytułowej Marysi. Właśnie taki baśniowy charakter, związany z lasem i ogrodem, przybrać ma wydarzenie w Bronowie przy dworku Marii Konopnickiej pn. „Świat jak z bajki”

Miejsce: Bronów 6, k. Uniejowa (pow. poddębicki)

Data: 20 kwietnia 2024, start godz. 13:00

Celem wydarzenia jest promocja walorów kulturowych województwa łódzkiego, promocja dorobku kulturowego regionu łódzkiego, edukacja kulturowa, popularyzacja twórczości i osoby Marii Konopnickiej oraz integracja mieszkańców łódzkiego pod szyldem umacniania lokalnej tożsamości.

Wydarzenie w Bronowie inspirowane jest postacią twórczyni Roty -Marii Konopnickiej. Będzie ono miało charakter edukacyjny oraz artystyczno-rozrywkowy. Celem projektu będzie przybliżenie twórczości pisarki adresowanej do najmłodszych, a także ukazanie przed mieszkańcami województwa piękna tego wyjątkowego miejsca. W latach 1862–1872, autorka spędziła w Bronowie bardzo twórczy okres. Istotny punkt programu stanowić będzie uroczysta inauguracja inicjatywy budowy Centrum Ogrody Animacji im. Marii Konopnickiej w Bronowie. Na dużym ekranie po raz pierwszy zostaną pokazane wizualizacje całego projektu. Ogólnym celem projektu Centrum Ogrody Animacji zlokalizowanego w zespole parkowo-dworskim w Bronowie jest krzewienie kultury i sztuki w środowisku istotnym pod względem historycznym i przyrodniczym a także pogłębianie wiedzy o życiu i twórczości pisarki.

Odpowiednio zaadoptowana sceneria dworskiego parku i samego dworu, elementy dekoracyjne, rekwizyty, aktorzy przebrani za postacie z baśni oraz zachęcający do udziału w grach i zabawach animatorzy dziecięcy to elementy składowe tego wydarzenia. Całość wzbogacą liczne animacje wyświetlane na ekranach LED, nawiązujące do świata baśni.

Podczas wydarzenia w Bronowie zorganizowane zostaną 3 strefy:

Strefa Kulinarna, gdzie będzie można dokonać degustacji potraw regionalnych Kół Gospodyń Wiejskich z różnych zakątków województwa łódzkiego.

Strefa Koncertowa –– na scenie zaprezentują się

  • Teatr Funny Balls (pokaz balonów),
  • Marcin Gogołowicz – iluzjonista
  • Teatrzyk dla dzieci Pinokio nawiązujący do twórczości Marii Konopnickiej

Jako gwiazda wieczoru wystąpi Kuba Szmajkowski, finalista pierwszej edycji programu The Voice Kids (2017) a także zwycięzca programy Twoja twarz brzmi znajomo (2023). Twórca takich piosenek jak Running with Lightning, Pocałunek Słońca.

Strefa Rozrywki – znajdzie się tutaj cały szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych: warsztaty dla najmłodszych, stoiska ze słodyczami (lizaki, czekolada) i napojami, duże chodzące maskotki nawiązujące do bajek Marii Konopnickiej, tworzenie autorskich zakładek do książek, warsztaty tworzenia pacynek na kształt krasnoludków, kącik malucha itp.

Całe wydarzenie będzie bezpłatne wymaga jednak obowiązkowej, indywidualnej wcześniejszej rejestracji. (LINK poniżej).
Uczestnikom rozdana zostanie pięknie wydana kolorowa książka z bajkami i wierszami Marii Konopnickiej opatrzona słowem wstępnym Marszałka Województwa Łódzkiego. W tomiku wierszy znajdą się m.in. utwory: „Pojedziemy w cudny kraj”, „Stefek Burczymucha”, „Nasza czarna jaskółeczka”, „Pszczółki”, „Co słonko widziało”, „W lesie” i wiele innych.

Wydarzenie poprowadzi Aleksander Sikora.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Link do rejestracji:

https://elodzkie.pl/ankiety/swiat-jak-z-bajki-w-bronowie

Mężczyzna utopił
Poszedł na grzyby w
Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.